منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آموزش
اخبار
اطلاعیه ها
برنامه کلاسی
جستجو
خدمات دانشجویی
دانشجویان برتر
سامانه رسیدگی به درخواست ها
فارغ التحصیلان
فرهنگی و اجتماعی
متون عمومي
متون عمومي
منو
وب سايت ها
ورود كاربران
همایش ها
هیات علمی
ورود
آموزش
 
قابل توجه دانشجویان ورودی 98 کارشناسی
دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی (سال 1396)
: ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان از تاریخ 28/6/96 لغایت 3/7/96 طبق جدول زمان بندی شده در سامانه آموزشی گلستان انجام می شود. ضمنا روند ثبت نام به شرح ذیل است:
1- ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و پذیرفته شدگان گرامی لازم است با مراجعه به سایت http://reg.pnu.ac.ir از تاریخ و نحوه نام نویسی آگاهی یابند.
1-1- پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه (در صفحه اول سایت فوق الذکر در زمان ثبت نام اعلام می گردد) وارد سامانه آموزشی گلستان شوند.
1-2- پذیرفته شدگان لازم است اسکن مدارک ذیل را در قالب jpg یا jpeg و با حجم هر عکس حداکثر 250 کیلوبایت تهیه و در هنگام ثبت نام غیر حضوری بارگذاری نمایند.
-تصویر صفحه اول و سوم شناسنامه
-تصویر کارت ملی ( پشت و رو)
-عکس رنگی با زمینه روشن بدون کلاه و عینک (برای مراجعه حضوری 4 عدد)
-مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه ( ویژه آقایان)
-تصویر مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی (دارندگان دیپلم نظام قدیم نیازی به ارائه این مورد ندارند)
-تصویر مدرک دیپلم متوسطه
-تصویر درخواست تاییدیه تحصیلی از دفاتر پیشخوان خدمات دولت (برای دیپلم متوسطه).
2-دانشجو پس از ثبت نام اولیه و بارگذاری مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده در زمان تعیین شده به محل قبولی مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام نماید. بدین منظور لازم است کاربران ارشد رایانه مراکز ، نسبت به تعریف تاریخ مراجعه حضوری از طریق پردازش10650 (برنامه ریزی ترتیب پذیرش دانشجویان)، ساعت و مکان مراجعه با درج آدرس و شماره تلفن در سامانه آموزشی گلستان در بازه زمانی 2/7/96 لغایت 15/7/96 اقدام نمایند. در برنامه ریزی پردازش 10650 لازم است دوره، مقطع و شماره مرکز تکمیل شود.

3-در هنگام مراجعه دانشجو اصل مدارک با اطلاعات بارگذاری شده در سامانه آموزشی گلستان مطابقت و تصویر آن در پرونده فیزیکی دانشجو درج می گردد و پس از آن کاربر خدمات آموزشی نسبت به تایید ثبت نام ( پذیرش نهایی) درسامانه گلستان اقدام می نماید . پس از طی مراحل مذکور امکان اخذ شماره دانشجویی، واریز شهریه و در نهایت انتخاب واحد دانشجو فراهم می گردد.
یادآوری مهم: سایر مدارک مورد نیاز برای درج در پرونده فیزیکی دانشجو مطابق «بند الف- صفحه شماره 1» دستورالعمل ثبت نامی سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.
4-امکان تقاضای مهمان برای ورودی های جدید از تاریخ 3/7/96 لغایت 12/7/96 در سامانه آموزشی گلستان و برای نیمسال اول 97-96 فراهم می باشد.
5-انتخاب واحد دانشجویان از تاریخ 3/7/96 لغایت 16/7/96 خواهد بود..
8-11- مدرک کاردانی دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته (فاقد مدرک پیش دانشگاهی)، به جای مدرک پیش دانشگاهی ملاک عمل واقع شود.
بدیهی است واحدهای گذرانده شده در دوره کاردانی این دسته از داوطلبان قابل معادلسازی نمی باشد.
12- در خصوص شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور و بومی بودن پذیرفته شدگان به آگاهی می رساند: در صورتی که پذیرفته شده ای فقط یکی از دو شرط بومی بودن : محل تولد یا سال آخر اقامت آن تحت پوشش باشد به شرط سپردن تعهد کتبی مبنی بر عدم تقاضای انتقال به سایر مراکز / واحدها ، ثبت نام و ادامه تحصیل وی در مرکز محل قبولی اولیه بلامانع است.
لازم به یادآوری می باشد: شرایط بومی ناحیه ای مطابق «صفحه 5 دفترچه شماره 2 ضوابط اختصاصی رشته ها» بررسی شود.
13- طبق ماده 28 آئین نامه آموزشی پذیرفته شدگانی که درس های گذرانده در دوره های کاردانی و کارشناسی مورد تائید دارند (به غیر از مدارک بند11) و متقاضی تطبیق واحد هستند، باید تقاضای کتبی و ریز نمرات تائید شده خود را به آموزش مرکز/ واحد ارائه کنند؛ تا مطابق پیوست شماره 4 آیین نامه آموزشی مقطع کارشناسی (مصوب 20/12/91) در مرکز /واحد رسیدگی شود.
14- مطابق دفترچه راهنمای ثبت نام سازمان سنجش آموزش کشور، کارمندان مراکز دانشگاه و واحدهای تحت پوشش آنها با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته مرکز یا واحد محل اشتغال خود نیستند. در صورت انتخاب رشته / مرکز محل اشتغال؛ قبولی آنها کان لم یکن می شود. همچنین مجاز به انتقال یا مهمان شدن به مرکز یا واحد محل اشتغال خود نمی باشند.
15- تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی کلیه پذیرفته شدگان حداکثر تا تاریخ 31/6/96 خواهد بود.
تبصره1: در صورتی که پذیرفته شدگان در زمان ثبت نام موفق به ارائه گواهی پیش دانشگاهی نگردند، لازم است از آنان تعهدی مبنی بر ارائه گواهی پیش دانشگاهی تا تاریخ 28/7/96 اخذ شود. بدیهی است در صورت عدم ارائه گواهی تا تاریخ مذکور، قبولی آنان لغو می گردد.
تبصره 2: برای پذیرفته شدگانی که تا تاریخ 31/6/96 موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی نشده اند تا تاریخ 30/11/96 مهلت داده می شود تا مدرک پیش دانشگاهی اخذ کنند. از این دسته از پذیرفته شدگان ثبت نام موقت به عمل آمده و پس از اخذ مدرک پیش دانشگاهی ثبت نام آنها قطعی می گردد. ضمنا نیمسال اول 97-96 نیز برای ایشان مرخصی تحصیلی درج می گردد.
16- تمامی رشته های دوره تحصیلی مقطع کارشناسی برای ورودی های سال 96 با یک عنوان ثابت و بدون گرایش در برنامه درسی تجمیع و معرفی می شوند و مدرک تحصیلی نیز با همان عنوان صادر خواهد شد.
1یادآوری مهم: دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده می باشند و تغییر آن فقط پس از کسب شرایط تغییر رشته طبق مقررات امکان پذیر می باشد.
لازم است اطلاعیه و ضوابط مربوط در معرض دید پذیرفته شدگان هنگام ثبت نام و نیز در سایت اطلاع رسانی آن استان و مراکز/واحدهای تابعه قرار گیرد.
درخاتمه ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای جنابعالی و همکاران آن ¬استان، امید است روند پذیرش و انتخاب واحد دانشجو به نحو شایسته انجام پذیرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر